Wyniki 14. edycji konkursu ekologicznego "Na ratunek Ziemi"

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

25 kwietnia 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach - Oddziale dla Dzieci odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego "Na ratunek Ziemi". Partnerami w konkursie byli: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego - Oddzial Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego oraz Tomaszewski Sp. z o.o.

Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VII skierniewickich szkół podstawowych. Jego celem było promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci, dostrzeganie zmian zachodzących w środowisku oraz rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska. Warunkiem przystąpienia do konkursu było wykonanie zakładki do książki z materiałów ekologicznych oraz napisanie testu wyboru o tematyce ekologicznej.

W konkursie wzięło udział 38 uczniów. Komisja konkursowa w składzie:

 • Beata Sitarska - przewodnicząca,
 • Kinga Nowak - starszy specjalista ds. edukacji w OT BPK,
 • Marzena Sujkowska - bibliotekarz,
 • Edyta Kalinowska - bibliotekarz,

wyłoniła zdobywców I, II i III miejsca oraz dodatkowo przyznała 3 wyróżnienia. Nagrodzone zostały również 3 najładniejsze zakładki do książek.

Nagrodzeni:

 1. Alicja Pilich
 2. Natalia Białkowska
 3. Maria Grotkowska

Wyróżnienia:

 1. Roksana Dzikowska
 2. Wojciech Makowski
 3. Natasza Kołodziejczak

Najładniejsze zakładki z materiałów ekologicznych:

 1. Weronika Jaszewska
 2. Pola Szymczak
 3. Małgorzata Majcher

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy zarówno wiedzy jak i zdolności manualnych!

Oprac. K. Nowak