Zaproszenie na 61 Rajd w Dobrej, czyli w 160 rocznicę Powstania Styczniowego

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Jak co roku o tej porze zapraszamy do udziału w kolejnej edycji rajdu Szlakiem Powstania Styczniowego 1863 r. w Dobrej, który odbędzie się w sobotę 25 lutego 2023r. To już 61 edycja. Organizatorem rajdu jest PTTK Oddział Łódzki im. Jana Czeraszkiewicza – Komisja Krajoznawcza i Ochrony Przyrody przy współpracy z: Łódzkim Klubem Turystów Kolarzy im. H. Gintera, ZPKWŁ Oddziałem Terenowym Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, Ochotniczą Strażą Pożarną w Dobrej, a także Wojskowym Kołem PTTK przy Klubie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej i 7 batalionie kawalerii powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego

Zgłoszeń na rajd należy dokonać do dnia 23.02.2022 w biurze Oddziału Łódzkiego PTTK w Łodzi, przy ul. Wigury 12a, I piętro, pok. 105 w godzinach 10:00–17:00,  telefonicznie pod numerem 42 636 15 09 lub 42 636 87 64, a także mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Jak co roku na trasie rajdu nie zabraknie informacji przyrodniczych i związanych z Parkiem Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, a przewodnikami na szlaku będą także pracownicy Oddziału Terenowego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

Łódzki Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego 1863r. jest najstarszym rajdem historycznym w województwie łódzkim i jednym z najstarszych w Polce, który nieprzerwanie organizowany jest corocznie od 1963r. Jego trasa przebiega po miejscach związanych z Bitwą pod Dobrą z 24 lutego 1863r. oraz Bitwą pod Dobieszkowem z 25 września 1863r. W trakcie rajdu uczestnicy poznają również sylwetki powstańczych bohaterów, w tym Marii Piotrowiczowej, kosynierki, bohaterki Bitwy pod Dobrą. Dodatkowo dla środowiska wojskowego rajd odbędzie się w ramach realizacji zajęć z Kształcenia Obywatelskiego MON, Temat 1: „Powstanie styczniowe w latach 1863-64 w historii walk narodu polskiego o niepodległość”.

Regulamin Rajdu znajda Państwo na stronie www.