Rozdanie nagród w konkursie plastycznym Barwy jesieni na Wzniesieniach 2022

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W dniach 9-11.01.2023 r. w  szkołach podstawowych z terenu Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich pojawili się pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego celem wręczenia nagród dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Barwy Jesieni na Wzniesieniach – i zwierz dziki lubi leśne smakołyki”. Była to już 6 edycja corocznego konkursu organizowanego na jesieni, adresowanego do klas 1-3 szkół podstawowych.

Szkoły, w których nagrodzeni zostali młodzi laureaci to:

  • Szkoła Podstawowa im 24. Lutego 1863 Roku w Dobrej;
  • Szkoła Podstawowa Nr 61 im. św Franciszka z Asyżu w Łodzi;
  • Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Dużej;
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach;
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. Jagiełły w Starych Skoszewach.

            Jak co roku trafiła do nas masa wspaniałych prac plastycznych, wykonanych różnymi sposobami i technikami, m.in. prace malowane kredkami, farbami, wyklejanki, kolaże, często z wykorzystaniem elementów naturalnych takich jak liście lub nasiona, a także sztucznych jak plastelina, koraliki lub guziki. Komisja konkursowa nagrodziła 18 prac. Wybór nie był łatwy, ponieważ wiele prac było wykonanych na wyrównanym, wysokim poziomie.

            Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy, w ich ręce trafiły pomoce dydaktyczne m.in lornetki a także publikacje przyrodnicze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a dyrektorom i nauczycielom szkół za pomoc w koordynowaniu prac. Jesteśmy dumni, że dzieci z naszych „parkowych” szkół chętnie rozwijają swoje przyrodnicze zainteresowania. Niezmiernie cieszy nas fakt, że konkurs cieszy się tak dużym zainteresowaniem, dlatego już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Tekst: M. Starnowski