XXV Konferencja z cyklu współczesne zagadnienia edukacji leśnej społeczeństwa

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W minionym tygodniu pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego uczestniczyli w XXV Konferencji z cyklu Współczesne zagadnienia edukacji leśnej społeczeństwa  (WZELS) pn. Edukacja przyrodniczo-leśna na rzecz Botaniki. Spotkanie odbywało się w dniach 6-7 grudnia 2022r. w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie i przyciągnęło ponad 100 osób z całej Polski. Wśród uczestników nie brakowało przestawicieli świata nauki i środowiska akademickiego, aktywnie działających edukatorów edukacji leśnej i przyrodniczej, a także pasjonatów i zaiteresowanych tematyką botaniki w edukacji leśnej.

W tematykę botaniki uczestników wprowadziła pani prof. Beata Woziwoda z Uniwersytetu Łódzkiego z Katedry Geobotaniki i Ekologii Roślin, nie brakowała wystąpień przedstawicieli parków narodowych, arboretów z terenu Polski, jak i z terenów nadleśnictw. Było to spotkanie jubileuszowe, bo już po raz 25 pracownicy instytucji związanych z lasami w Polsce, ochrony przyrody i środowiska spotykają się, debatują i wymieniają doswiadczeniami. Jak zwykle nie brakowało fantastycznej atmosfery i informacji o nowinkach edukacyjnych. Do zonaczenia nakolejnym spotkaniu WZELS!