Czym skorupka za młodu nasiąknie …

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Choć wakacje już dawno za nami, chcielibyśmy podzielić się z Państwem pewnymi spostrzeżeniami z tamtego okresu.


Otóż pewne przedszkolaki i ich dziadek spędzili tegoroczne wakacje między innymi porządkując cmentarze wojenne w naszej okolicy. Na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego znajduje się wiele cmentarzy wojennych i mogił z okresu I wojny światowej. Są one jeszcze widocznym śladem po froncie stojącym na Rawce w 1914 i 1915 r. Przypominają też o pierwszym użyciu gazów bojowych.

Jak widać na zdjęciach proste prace porządkowe i utrzymaniowe dziewczynki (starsza Hania, młodsza Łucja Słupskie) wykonywały z dużym zaangażowaniem i radością. Oczywiście wszystko odbywało się pod nadzorem i opieką niebyle jakiego dziadka -  p. Jacka Słupskiego. Przypominamy, że Pan Jacek odznaczony został przez ministra do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w 2022 r. złotym medalem „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej”, szczegóły: https://parkilodzkie.pl/bpk/aktualnosci/2057-jacek-slupski-odznaczony-zlotym-medalem-opiekun-miejsc-pamieci-narodowej

Jesteśmy pełni podziwu, że tak młode pokolenie przyczynia się do utrzymania tych ważnych miejsc w należytym szacunku i poszanowaniu, co nie byłoby możliwe bez zaangażowania ze strony ich dziadka.

Serdecznie dziękujemy za Waszą wspólną pracę.