„Bo to jest maj, zielony maj Nad wszelkie zielone pojęcie…”

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Kolejne wydarzenie za nami! Piękne, umajone, zielone!  W minioną niedzielę uczestniczyliśmy w Majówce organizowanej na terenie Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Miejsce to pachnące kwieciem, ale przede wszystkim nagłośnione koncertami trzciniaka oraz kumaków, stanowiło malowniczą scenerię do Akcji Edukacyjnej, do której dołączyliśmy przygotowując stoisko przyrodnicze. Wielu atrakcjom Działu Edukacji Ogrodu Botanicznego oraz Palmiarni (malowanie roślinami, decaupage, przygotowywanie hoteli dla owadów, wyrabianie świec z naturalnego wosku pszczelego) towarzyszyła piękna wystawa fotograficzna Jacka Nowaka ukazująca tajemnice motyli.

Wyjątkowe miejsce Majówki zgromadziło wielu pasjonatów przyrody i fotografii, a stoisko przygotowane przez OT Parku Krajobrazowego Wzniesień łódzkich, na którym można było wygrać w konkursach przyrodniczych sadzonki drzew i krzewów w ramach akcji „Zazieleniamy łódzkie”, prowokowało do interesujących rozmów i dyskusji na temat ziołolecznictwa ze studentami tego kierunku. Dziękujemy za każdą rozmowę i pytania na temat ochrony przyrody oraz miejsc, wartych odwiedzenia na terenie parków krajobrazowych Województwa łódzkiego.

„Bo to jest maj , zielony maj Nad wszelkie zielone pojęcie…”