Grand Prix znad Rawki !

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Człowiek, nawet w najbardziej fantastycznych snach, nie wymyślił niczego lepszego od przyrody…” – tak miał powiedzieć Albert Einstein. Gdyby dane mu było zobaczyć zdjęcia p. Małgorzaty Szafrańskiej – Kuhn, pewno by swoje propos rozbudował i wplótł w nie małe słówko o Rawce…

Małgorzata Szafrańska – Kuhn fotograficzka, zaprzyjaźniona z Bolimowskim Parkiem Krajobrazowym i rozmiłowana w mazowieckich pejzażach, a tych znad Rawki zwłaszcza, zaskoczyła świat, zdobywając trzy nagrody w łódzkiej edycji ogólnopolskiego konkursu Fotograf Roku Związku Polskich Fotografów Przyrody 2022 !
A były to:  

- Grand Prix (i jednocześnie I miejsce w kategorii IMPRESJE) - "Fantazja"  przedstawiająca Rawkę!,  

- I miejsce w kategorii INNE ZWIERZĘTA – „Zmarszczki” - Nartnik ślizgający się po Rawce,

- III miejsce w kategorii KOMPOZYCJA I FORMA  - „Cętki” - powierzchnia stawu w Bolimowie.

Na konkurs w Okręgu Łódzkim wpłynęło ponad 627 prac, w 9 kategoriach. Nagrodzono 44.

Link do wszystkich nagrodzonych zdjęć w 9 kategoriach:

https://www.facebook.com/zpfp.lodz/posts/5077061448998154 

Wystawę można odwiedzić w Łodzi do 19 maja w galerii ŁTF przy Piotrkowskiej 102.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Jesteśmy dumni, iż skromna Rawka może dostarczyć tak wzniosłych wrażeń estetycznych. Pozostajemy przy nadziei, iż jeszcze przez długie lata wrażeń tych dostarczać będzie. Pani Małgorzacie serdecznie gratulujemy. I życzymy nieustających poszukiwań i utrwalania piękna przyrody ku uciesze i pokrzepieniu nas wszystkich.

Opracowanie: S. Pytliński, Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Fotografie udostępnione przez autorkę.