Ruszyły pikniki województwa łódzkiego 2022

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W dniu 29 kwietnia 2022 r. i 6 maja 2022 r. pracowników Oddziału Terenowego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich mogli Państwo znaleźć na piknikach województwa łódzkiego - imprezie zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Przygotowane stosiko odnosiło się do terenu wszystkich siedmiu parków krajobrazowych w naszym województwie, nie brakowało zatem materiałów edukacyjnych z najdalszych zakątków łódzkiego, na dzieci i młodzież czekały przygotowane konkursy przyrodnicze z nagrodami. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się projekt "Zazieleniamy łódzkie", reazliowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego w ramach inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego pn. "Województwo łódzkie ogrodem Polski".

Rok 2022 w zadaniach edukacyjnych parków krajobrazowych odbywa się pod hasłem ptaki, stąd na stoisku czekały ciekawostki ornitologiczne, rozmaite budki dla ptaków, ptasie zabawy i memory. Ptasie też były nagrody: zakładki, ulotki czy gadżety cieszyły zarówno najmłodszych, jak i starszych odwiedzających. Frekwencja dopisała, a stoisko "oblegane" było do późnych godzin wieczornych. Dziękujemy za spotkania, rozmowy i udział. Do zobaczenia na następnych imprezach!

Tekst i zdjęcia: K. Sosnowska