Otwarcie po remoncie ścieżki edukacyjno-historycznej "Śladami oddziału majora Hubala"

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W dniu 29 kwietnia 2022 odbyło się oddanie po remoncie ścieżki edukacyjno-historycznej "Śladami oddziału majora Hubala" w Spalskim Parku Krajobrazowym. Oddanie ścieżki połączone było z rajdem dla dzieci i młodzieży ze szkół Gminy Poświętne. W rajdzie uczestniczyli również pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Punktem zbornym i początkiem rajdu był przystanek nr 1 ścieżki w Dębie przy leśniczówce  - to tu dotarł w listopadzie 1939 roku Oddział Hubala i nawiązał kontakt z leśniczym Eugeniuszem Wróblewskim.

Z przystanku nr 1 poprzez malownicze ostępy leśne na rowerach uczestnicy rajdu dotarli do przystanku nr 2 ścieżki "leśniczówka Bielawy" - to w tym miejscu Wydzielony Oddział Wojska Polskiego majora Hubala spędził pamiętną wigilię 1939 roku, tu zbroił się i odpoczywał...po posiłku na Bielawach najbardziej "zaprawieni" rowerzyści pojechali dalej do szańca Hubala w Anielinie. Pragniemy gorąco podziękować naszym partnerom za współorganizację wydarzenia: Starostwu Powiatowemu w Opocznie, Gminie Poświętne, Nadleśnictwu Opoczno, Stowarzyszeniu Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala.