Międzynarodowy Dzień Ziemi

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

 Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia na całym świecie. Wydarzenie ma na celu promocję ochrony środowiska oraz szerzenie wiedzy ekologicznej. Pierwszy Dzień Ziemi odbył się 22 kwietnia 1970 roku z inicjatywy Gaylorda Nelsona. Wydarzenie zapoczątkowało wiele zmian w obszarze ochrony środowiska, m.in. ochrony zagrożonych gatunków. W latach 90. XX wieku Dzień Ziemi zyskał globalny charakter mobilizując nawet 200 mln ludzi w 141 państwach.

Obecnie obchodzony jest w nawet 192 krajach na świecie. Hasło przewodnie Światowego Dnia Ziemi 2022 to Invest in our planet - Zainwestuj w naszą planetę. Organizatorzy zwracają uwagę na konieczność zmian w różnych obszarach działalności oraz wspólną odpowiedzialność - firm, rządów i obywateli.

fot.2 Międzynarodowy Dzień Ziemi

fot.1 Międzynarodowy Dzień Ziemi
    Z okazji Dnia Ziemi Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego planuje szereg działań o charakterze ekologicznym. W Przedborskim Parku Krajobrazowym przeprowadzimy prelekcje i pogadanki przyrodnicze oraz posprzątamy otoczenie szkoły podstawowej.
Opr.D.B.
fot1. pixabay.com
fot2. pexels.com