Apelujemy o niestrzelanie w Sylwestra!

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Z okazji Sylwestra oraz nadchodzącego Nowego 2022 Roku, chcielibyśmy złożyć wszystkim Państwu najserdeczniejsze życzenia i jednocześnie zaapelować w imieniu ptaków i innych dzikich oraz domowych zwierząt o zrezygnowanie z zakupu petard i fajerwerków.

Troszczmy się o zwierzęta, nie tylko te domowe. Wystrzały i huk petard są przyczyną ogromnego stresu dla zwierząt, powodują u nich lęki, ataki paniki, a nawet mogą przyczynić się do śmierci.

Pamiętajmy, że w naszym otoczeniu mieszkają także ptaki i inne dzikie zwierzęta, dla których hałaśliwe wystrzały są czymś obcym i przerażającym. Wiele z nich ginie lub ulega wypadkom podczas sylwestrowej nocy.

Zamiast wydawać pieniądze na widowiskowy wystrzał kilku petard lepiej zainwestować na przykład w karmnik dla ptaków, zakupić zapas karmy dla zwierząt lub chociażby sprawić sobie drobny upominek.

Każdy z nas zapewne zna noworoczny widok miejskich ulic, na których wszędzie zalegają odpady i baterie po wystrzałach. Wspólnie możemy zmniejszyć skalę zanieczyszczeń i zagrożeń.

Świętujmy Nowy Rok z poszanowaniem przyrody. Nie strzelajmy w Sylwestra !!

nie strzelam w sylwestra

Grafika zapożyczona z: www.tpn.pl