25.11.2021 – Dzień Pluszowego Misia

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

   Chociaż niektórzy myślą, że dzień pluszowego misia to nowe święto, to na świecie obchodzony jest już od dawna. Kilka lat temu zawitał on również do Polski i od tego czasu wywołuje dużo uśmiechu nie tylko na twarzach dzieci.

   IMG 20211122 193527399     

 

Dzień pluszowego misia po raz pierwszy obchodzono w 2002 roku. Obchody odbyły się z powodu setnej rocznicy wynalezienia tej najpopularniejszej maskotki.


     Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie, a najbardziej wszędzie tam, gdzie są dzieci, a więc w przedszkolach, żłobkach, szkołach, a także dziecięcych oddziałach szpitalnych. Światowy Dzień Misia to doskonała okazja do obdarowywania biedniejszych i potrzebujących. To  święto,  jest  okazją do dobrych uczynków. Różnego rodzaju pluszaki są przekazywane na akcje charytatywne, a misie są rozdawane także w szpitalach dziecięcych. Dorośli mają szansę wspomóc dzieci, a także innych potrzebujących. Oprócz aukcji, mają miejsce też charytatywne biegi, czy zbiórki.

IMG 20211122 193934031

Opr. DWB
Zdj. D.Bień