Dzień Włóczykija - 23 lipca

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

23 lipca obchodzimy Dzień Włóczykija, święto obchodzone od niedawna i zupełnie nieformalne. Duża część z nas posiada w sobie "żyłkę" do wędrowania, odkrywania i poznawania świata na własną rękę.

Nie musi to być wyprawa daleka, wystarczy krótki spacer, najbliższa okolica, której bardzo często uroków nie znamy. Oprócz odkrywania i poznawania, wędrowanie to poprawa samopoczucia i zdrowia, poczucie wolności i niezależności. Taki był Włóczykij z "Doliny Muminków" - wolny, niezależny, szedł gdzie oczy poniosą...

Dzień włóczykija

   Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego posiada szeroką ofertę dla Włóczykijów, od wycieczek terenowych dla grup zorganizowanych, poprzez zwiedzanie naszych terenów szlakami pieszymi aż do aktywności proponowanych przez poszczególne oddziały w formie gier terenowych. Informacji należy poszukać na stronie ZPKWŁ a poniżej link do Questów.

https://parkilodzkie.pl/projekty/aktywnosci-turystyczne.

   Zapraszamy do wędrowania :)

Opr.DWB
Grafika: Fragment okładki: Wydawnictwo Nasza Księgarnia http://bit.ly/2SuZkUj