Dzień Wypadów do Parku - 3 lipiec

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

    W dniu 3 lipca obchodzimy Dzień Wypadów do Parku (Hop Park Day). Święto to jest obchodzone w pierwszą sobotę lipca i  dedykowane jest przede wszystkim mieszczuchom, którzy na co dzień nie mają czasu lub możliwości wyskoczyć do lasu, nad jezioro czy wyjechać na łono przyrody.

Mamy czas wakacji ale nie wszyscy zdążyli wyjechać na upragniony wypoczynek dlatego zapraszamy wszystkich, którzy kochają przyrodę do spędzenia choć tego dnia w parkach, w tych miejskich ale też w parkach krajobrazowych. A jest co podziwiać .

Bolimowski Park Krajobrazowy fot. K.Pira

Bolimowski Park Krajobrazowy (fot. K.Pira)

   Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego składa się z siedmiu parków i wszystkie mają do zaoferowania piękne krajobrazy, unikatową przyrodę, zabytki architektury i przede wszystkim zielony pachnący relaks.

W skład Zespołu wchodzą;

- Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich

- Bolimowski Park Krajobrazowy

- Spalski Park Krajobrazowy

- Sulejowski Park Krajobrazowy

- Przedborski Park Krajobrazowy

- Załęczański Park Krajobrazowy

Przedborski Park Krajobrazowy fot. D. Warzyńska Badura

Przedborski Park Krajobrazowy (fot. D.Warzyńska-Badura)

Sulejowski Park Krajobrazowy fot. M.Sobański

Sulejowski Park Krajobrazowy (fot. M.Sobański)

   Potrzebę obcowania z zielenią zauważono już w końcu XVII w., kiedy stwierdzono, że zielone miejsca są mieszkańcom wręcz niezbędne. Stanowią nie tylko ważny element relaksu, czy rekreacji, ale również dotleniają i oczyszczają powietrze, pełnią funkcję edukacyjną i służą propagowaniu kultury. Dlatego warto wybrać się do jednego lub odwiedzić kilka parków, które znajdują się na terenie naszego województwa.

Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich fot. A.Zaborowska
Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich (fot. A.Zaborowska)

  

   Zachęcamy do odwiedzin, nie tylko w ten dzień ale w każdej wolnej chwili. Nie od dziś wiadomo, że nic tak nie uprzyjemnia nam relaksu, jak wypoczynek na łonie natury.

Opr. DWB

Foto :  Pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa łódzkiego: K.Pira BPK, D.Warzyńska-Badura PPK, M.Sobański SPK, A.Zaborowska PKWŁ.