Porozmawiajmy w Łódzkiem i Piknik Rodzinny w Boguszycach, gm. Rawa Mazowiecka.

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Trzecie już wydarzenie w ramach cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem” odbyło się 30 czerwca 2021 r. w Boguszycach pod Rawą Mazowiecką. W eleganckim Centrum Aktywności Kulturalnej od godziny 10 00 trwało spotkanie Wicemarszałkiem Województwa Łódzkiego, Zbigniewem Ziembą. Omawiano perspektywy płynące ze Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030. O godz. 13 00 zaczął się Piknik Rodzinny obfitujący w najrozmaitsze atrakcje kulinarne i kulturalne.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego był reprezentowany przez Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Na parkowym stoisku, promującym m in. dwa projekty: „Owoce Pamięci” i „Zazieleniamy Łódzkie”, organizowane były mini-konkursiki dla najmłodszych, podczas których można było wygrać sadzonkę drzewa lub krzewu. Sadzonki te (świerki, wiązy, klony jawory, dęby, kasztanowce, śnieguliczki, pęcherznice, pięciorniki, tawuły) pochodziły z własnej szkółki, prowadzonej przez Oddział Terenowy Nadpilicznych Parków Krajobrazowych.

Więcej o projektach „Owoce Pamięci” i „Zazieleniamy Łódzkie” na stronie www.parkilodzkie.pl .