Piknik Rodzinny w Zdunach - Lato z Funduszami Europejskimi

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

23 czerwca 2021 roku Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego - Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego wziął udział w Pikniku Rodzinnym w Zdunach. Wydarzenie to rozpoczęło jako pierwsze cykl 21 planowanych Pikników Rodzinnych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w ramach "Lata z Funduszami Europejskimi".

 Na stoisku ZPKWŁ prezentowaliśmy nasze 2 wciąż trwające projekty:

  • "Owoce Pamięci" - działania związane z zachowaniem drzew owocowych tradycyjnych odmian w przestrzeni publicznej na terenie województwa łódzkiego,
  • "Zazieleniamy łódzkie" - działania związanie ze zwiększaniem ilości terenów zielonych w przestrzeni publicznej na terenie województwa łódzkiego.

W ramach projektu "Zazieleniamy łódzkie" przeprowadzono konkursy przyrodnicze, w których nagrodami były sadzonki drzew i krzewów.

Rownolegle do trwającego Pikniku, w Starostwie Powiatowym w Łowiczu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy w Łódzkiem" z Marszałkiem Województwa Łódzkiego Grzegorzem Schreiberem, w którym również uczestniczył przedstawiciel ZPKWŁ.

piknik rodzinny zduny

Na imprezie w Zdunach nie zabrakło także innych stoisk i atrakcji. Swoją ofertę prezentowały m.in.: wybrane departamenty Urzędu Marszałkowskiego, okoliczne gminy, Koła Gospodyń Wiejskich, Teatr Wielki w Łodzi, Łódzki Dom Kultury, Muzeum Archeologiczne w Łodzi, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i wiele innych. Dla dzieci odbywały się liczne warsztaty, pokazy, zabawy i degustacje. Dorośli mogli wziąć udział w konsultacjach i spotkaniach z beneficjentami funduszy europejskich.

 

Oprac. K. Nowak