Ekologiczny plac zabaw już otwarty

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W piątek 11 czerwca w Łodzi, na terenie Pasażu Łódzkiego oficjalnie został otworzony pierwszy w kraju ekologiczny plac zabaw, zbudowany w oparciu o zasady Zero Waste. Będzie cieszył dzieci jeszcze przez 2 tygodnie.

Wszelkie elementy oraz konstrukcje, z których stworzone zostały zabawki, są przedmiotami, które były już wcześniej użyte. Taka forma przetwarzania odpadów, w wyniku której powstają produkty o wyższej jakości niż surowce do niego użyte nazywamy upcyclingiem.
Na placu czekać będą na Was m.in. takie atrakcje jak: strefa gier z ekologicznymi zabawkami stworzonymi z kamyków lub korków, kolorowa altana stworzona z plastikowych butelek, eko-podłoga stworzona z przetworzonych starych zużytych opon, ścieżka sensoryczna, ściana muzyczna, a także eko kuchenka i samochód z recyklingu, a całość otoczona ekologicznym płotem z palet, na którym wisieć będą kolorowe donice.
Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego chętnie promuje działania ograniczające zużycie odpadów. Popularny ostatnio ruch Zero Waste wpisuje się idealnie w ekologiczne postawy, które chcielibyśmy zaszczepiać w społeczeństwie.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie:
https://www.chpasazlodzki.pl/wydarzenia/pierwszy-w-polsce-plac-zabaw-zero-waste/

Tekst: Mateusz Starnowski