XXXIV edycja Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W dniu 6 kwietnia 2019 r. w gmachu Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, reprezentanci 27 szkół ponadpodstawowych stanęli do rywalizacji w okręgowym etapie XXXIV edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Punktualnie o godzinie 1000, 61 uczniów z województwa łódzkiego (15 uczestników reprezentowało miasto Łódź), przystąpiło do pierwszej części egzaminu, jaką był test składający się z 50 pytań.
Poziom przygotowania uczestników był wysoki i wyrównany - o zakwalifikowaniu się do części ustnej zadecydowała dogrywka, w której dokonano selekcji 12 najlepiej przygotowanych uczniów.

W trakcie przerwy miedzy eliminacjami pisemnymi a ustnymi uczniowie mieli możliwość wysłuchania prelekcji Prezesa Najwyższej Izby Kontroli Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego nt. „Wyników ogólnopolskiej kontroli NIK nad stosowaniem dodatków do żywności”.

Po zakończeniu części ustnej, którą oceniało 8 osobowe jury w składzie: dr Agnieszka Wolańska – Kamińska, dr Jaromir Jaskuła, Piotr Maks, Hieronim Andrzejewski, Joanna Grzesiak, Krystyna Złotowska, Jakub Dziuda, Krzysztof Wójcik - obliczono łączną punktację i wyłoniono 7. olimpijczyków, którzy będą reprezentowali województwo łódzkie na ogólnopolskim finale Olimpiady, który odbędzie się w dniach 7 – 9 czerwca 2019 r. w województwie kujawsko-pomorskim.

Klasyfikacja łódzkiego etapu okręgowego XXXIV OWE:

I miejsce – Filip Gągorowski, II LO im. S. Żeromskiego w Tomasowie Mazowieckim.
II miejsce – Katarzyna Cuper, I LO im. B. Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
III miejsce – Piotr Szczepański, Samorządowe LO w Opocznie
IV miejsce – Aleksandra Jagura, Klasyczne LO im. Ks. S. Konarskiego Skierniewicach
V miejsce – Wiktoria Kędzierska, I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu

VI miejsce – Szymon Kurciński, XXI LO im. B. Prusa w Łodzi

VII miejsce – Rafał Kwaszewski, I LO im. M. Kopernika w Łodzi

VIII miejsce – Mateusz Mikołajczyk, XXV LO im. S. Żeromskiego w Łodzi

IX miejsce – Kacper Tomczyk, Klasyczne LO im. Ks. S. Konarskiego Skierniewicach

X miejsce – Natalia Łuczak, I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu

XI miejsce – Michał Olesiński, II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie

XII miejsce – Bartosz Kurgiel, XXI im. B. Prusa w Łodzi

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na etapie centralnym

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button