"Bezpieczna woda" w gminie Widawa

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

P1090921Pracownicy Oddziału Terenowego Sieradzkich Parków Krajobrazowych w dniu 10 lipca 2019 r. rozpoczęli serię patroli miejsc niebezpiecznych nad rzekami na terenie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki i Załęczańskiego Parku Krajobrazowego.


Pierwsze działania w ramach akcji „Bezpieczna woda”, mające na celu wytypowanie miejsc szczególnie niebezpiecznych, gdzie docelowo zostaną ustawione tablice informujące o zakazie kąpieli prowadzone były na terenie gminy Widawa, we współpracy z policjantami z miejscowego posterunku policji. Podczas wspólnego patrolu wyznaczyliśmy dzikie kąpieliska, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród amatorów kąpieli oraz miejsca szczególnie niebezpieczne, w pobliżu jazów, gdzie poziom wody jest bardzo wysoki.
Podobne akcje zostaną przeprowadzone również w innych miejscach na terenie Parków, a w okresie wakacyjnym tereny nadrzeczne będą szczególne bacznie kontrolowane. Miejmy nadzieję, że nasze wspólne działania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa nad wodą.

 

Ewelina Fraszczyńska

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button