100 drzew w 100 szkołach, czyli uroczyste otwarcie obchodów 100lecia Województwa Łódzkiego

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

29 marca 2019r. odbyło się uroczyste otwarcie obchodów 100 lecia Województwa Łódzkiego. W 100 szkołach na terenie naszego województwa o godzinie 9:00 odbyło się sadzenie 100 drzew: dębów, lip, wiązów i klonów, które  upamiętnić mają tą szczególną rocznicę.

W 5 wybranych szkołach członkowie Zarządu Województwa Łódzkiego uczestniczyli w sadzeniu drzew razem z dziećmi i młodzieżą szkolną.

Pracownicy ZPKWŁ OT Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich uczestniczyli w tych uroczystościach służąc pomocą oraz wiedzą przyrodniczą. Szkołę Podstawową nr 61 w Łagiewnikach odwiedził pan Marszałek Grzegorz Schreiber, który wspólnie z z radnym Sejmiku Województwa Łodzkiego panem Piotrem Adamczykiem, z dyrektorem Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łodzkiego panem Hieronimem Andrzejewskim oraz dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 61 im. świętego Franciszka z Asyżu w Łodzi panem Przemysławem Zatorskim posadził dąb szypułkowy odmiany stożkowatej. Nie obyło się bez niespodzianek - uczniowie szkoły przygotowali wspólnie z nauczycielami i dyrekcją szkoły list intencyjny - nowoposadzonemu drzewu nadano imię patrona szkoły - Franciszka. List schowano do butelki, która została zakopana wraz z sadzonką drzewa.

Pracownicy Zespołu wspólnie z panem Marszałkiem obejrzeli także rosnący na terenie szkoły buk zwyczajny ustanowiony pomnikiem przyrody w marcu tego roku dzięki staraniom pracowników OT PKWŁ oraz dyrekcji szkoły.

Pracownicy ZPKWŁ uczestniczyli także w sadzeniu drzew w Krzyżanowie k. Kutna, Sobocie wraz z Marszałkiem Andrzejem Górczyńskim oraz w kilku innych miejscach na terenie województwa.

W tym szczególnym roku wszystkich serdecznie zachęcamy do obchodów 100 lecia Województwa Łódzkiego zwłaszcza w przyrodniczy sposób.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button