12 października 2018 r. w niezwykle piękny, słoneczny i ciepły jak na tę porę roku przystało dzień, pracownicy OT Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich uczestniczyli w pikniku służb mundurowych "Za mundurem panny sznurem" organizowanym przez OSP Konstantynów Łódzki.

Na pikniku nie brakowało formacji umundurowanych: straży pożarnej, wojska, służb leśnych, straży miejskiej z Łodzi, ratowników medycznych, straży granicznej a nawet przedstawicieli PKP. Przygotowane stoiska były oblegane przez odwiedzających, głównie dzieci i młodzież szkolną. Nie zabrakło gier i konkursów. Każdy chętny mógł poczuć się jak strażak czy ratownik i przeszkolić się z zasad udzielania pomocy ludziom czy zwierzętom.

Na stoisku promocyjnym ZPKWŁ OT PKWŁ nie zabrakło atrakcji - mozna było uzyskać wiele informacji przyrodniczych, wziąć udział w konkursach. Każdy odwiedzający otrzymał pamiątkową zakładkę i przypinkę. Dodatkowo przy stoisku można było uzyskać informację na temat Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2019 r.

Dziękujemy za udział i do zobaczenia za rok!

 

tekst: Krystyna Rozensztrauch-Sosnowska