Dzień po oficjalnych obchodach „Dnia Drzewa” pracownicy OT PKWŁ kontynuowali akcję „100 tysięcy drzew na 100-lecie województwa łódzkiego”. Tym razem sadzonki drzewek rozdawane były przed Szkołą Podstawową nr 61 im. św. Franciszka z Asyżu w Łodzi-Łagiewnikach.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Sadzonki szczególnie chętnie zabierane przez uczniów szkoły, którym – jak ufamy – rodzice chętnie pomogą w posadzeniu roślin.  Wśród 110 rozdawanych gatunków drzew znalazły się sadzonki grabu, jarzębu szwedzkiego, gruszy pospolitej, kasztanowca i orzecha czarnego. Oprócz drzew oferowany był także ligustr i bluszcz pospolity.

Podczas akcji rozdawania drzew promowane było zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego zadanie nr 531 „Łagiewniki od nowa – teren rekreacyjny dla każdego”. Licząc na głosy uczniów i ich rodziców mamy nadzieję, że w sąsiedztwie siedziby OT PKWŁ na terenie Lasu Łagiewnickiego powstanie dobrze zagospodarowane i przyjazne miejsce dla rodzin, turystów indywidualnych i grupowych.

Tekst: A. Świć