RAJD KONWALIOWY NADZWYCZAJ UDANY…..

W niedzielę 19 maja 2019 r. ilość chętnych zaskoczyła wszystkich. Na starcie dorocznego wiosennego rajdu konwaliowego stawiło się tak wielu rowerzystów, że nie dla wszystkich starczyło okolicznościowych koszulek, znaczków, kubków z konwaliową symboliką rajdu, karteczek na zapisy, a w dalszej konsekwencji – pieczonych kiełbasek regeneracyjnych i chleba do nich, wzmacniającego kondycję!  

Ok. godz. 10 00 ponad 370 rajdowców, w tym bardzo dużo dzieci i młodzianków ruszyło na trasę: ze Skierniewic przez Topolę,  Jarmużkę,  Samice (postój przy cmentarzu I wojny światowej),  potem drogą przez las i dwa przejazdy kolejowe, przez Rudę do Mostu Kopersteina (postój nad Rawką) do szosy Bolimowskiej, i wzdłuż niej ścieżką rowerową do gospodarstwa agroturystycznego „Nad Rawką”. Tam czekały już kiełbaski  i ogniska, a także herbata i – po raz pierwszy w praktyce rajdów konwaliowych – lody! Na koniec odbył się konkurs sprawności rowerowej dla najmłodszych, z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

Ok. godz. 15 00 wszyscy zaczęli rozjeżdżać się do domów, chwaląc łatwość trasy, sprawność organizatorów (Miasto Skierniewice, PTTK Oddział Szaniec, Sklep Rowerowy BIKE&SNOW SHOP Wojciech Foks oraz Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego) i pogodę, a ta - widząc, jak pięknie i zgodnie w harmonii wielkiej duzi i mali ochoczo jadą, sprzyjała szczególnie. Konwalie także.

Oprac. S. Pytliński