W dniu 13 maja 2022 r. odbył się 1 Szkolny Rajd Pieszo-Rowerowy „Tęgie mięśnie – tęgi umysł”. Rajd zorganizowany został przez Szkołę Podstawową w Niesułkowie wraz z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Oddziałem Terenowym Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich oraz Instytutem Pamięci Narodowej Oddziałem w Łodzi. W rajdzie uczestniczyli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bratoszewicach, łącznie około 200 osób na trasie rowerowej i w 3 grupach pieszych. Rajd rozpoczęliśmy rozgrzewką przy rytmach skocznej muzyki, był prawdziwy start i meta co dodawało tylko pozytywnej energii.

Trasy piesze prowadziły do Lasu Poćwiardowskiego, rowerzyści zaś udali się nieco dalej – udało im się odwiedzić Syberię, zatrzymali się także przy młynie w Dąbrówce Małej. Na trasie „parkowi” przewodnicy przybliżali dzieciom ciekawostki przyrodnicze, pracownicy IPN Oddział w Łodzi prezentowali zaś wiedzę historyczną związaną ściśle z tym terenem.

Nie lada atrakcją dla uczestników było spotkanie z grupą rekonstrukcyjną, prezentującą żołnierzy polskich z 1939 r. wraz z przedwojennym wyposażeniem oraz rowerami. Żołnierze wzbudzając wielkie zainteresowanie odpowiadali na liczne pytania, sami także mieli zagadki dla uczniów oraz nagrody, które ufundował Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi.

Całość Rajdu zakończył szkolny grill, tańce, gry i zabawy! Wspaniała atmosfera rajdu udzieliła się wszystkim, nawet tym, którzy musieli zostać w szkole. Dziękujemy za udział i czekamy na kolejny w przyszłym roku. Serdecznie podziękowania dla Szkoły Podstawowej z Niesułkowa za doskonałą organizację i opiekę nad uczniami!

Rajd Plakat