Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Skierniewicach rozpoczęła realizację projektu pt. „O pszczołach klimatycznie” dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem projektu jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

o pszczolach plakatProjekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz do ich opiekunów, rodziców i dziadków. To cykl działań popularyzujących literaturę poświęconą pszczołom - jednym z najważniejszych owadów na świecie. Poprzez przygotowane prelekcje, pogadanki, warsztaty, spotkania autorskie, wspólne czytanie i wycieczki do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego będziemy pomagać dzieciom w rozumieniu świata natury i zachodzących w niej zjawisk oraz rozbudzać ekologiczną świadomość całych pokoleń.

W dniu 9 maja 2022 roku w Przedszkolu nr 8 „Zielony Zakątek” w Skierniewicach oraz w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach odbyły się 2 spotkania autorskie ze znanym ilustratorem - Piotrem Sochą - połączone z warsztatami plastycznymi dla dzieci. Tematyką zajęć były pszczoły i ich znaczenie w przyrodzie. Na zakończenie spotkań każde dziecko wykonało tekturowy ul, umieściło w jego wnętrzu ramki oraz samodzielnie wykonane pszczoły.

Oprac. K. Nowak