Noc muzeum w Tomaszowie Mazowieckim - świetlik 2019

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W sobotę 18 maja odbyła się Noc Muzeów w pałacu Ostrowskich w Tomaszowie Mazowieckim. Na dziedzińcu muzeum swoje stoisko mieli żołnierze 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz. Można było zobaczyć umundurowanie i wyposażenie jednostki, a także obok ich stoiska słynną "Rosi", czyli niemiecki transporter opancerzony Sd.Kfz 251. W parku obok pałacu Ostrowskich wszyscy chętni mogli tworzyć portret Stanisława Moniuszki.

Nie zabrakło oczywiście artystycznych występów. W budynku muzeum swoje talenty prezentowała młodzież z Akademii Tańca Sportowego Aster, z Państwowej Szkoły Muzycznej w Tomaszowie Maz. oraz wokaliści i zespół taneczny z Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe. O godz. 19 odbyła się aukcja kolekcjonerska. Gwiazdą wieczoru był zespół Sonanto, który dał koncert pt. "Od dwudziestolecia do współczesności". Na zakończenie odbyły się warsztaty entomologiczne – świetlik. Początkowo była prezentacja na temat motyli dziennych i nocnych, ich biologii oraz sposobów ich badania zaprezentowana przez Zbigniewa Mocarskiego pracownika Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Później odbyły się wabienie owadów metodą na światło. Licznie przybyła grupa była bardzo zaciekawiona sposobem badania entomofauny.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button